https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
Jak správně honit | JakSprávně.cz

Jak správně honit


Hra na honěnou neboli jak správně "Hrát na babu"

Honěná neboli baba je klasická dětská kolektivní hra určena nejméně pro 3 hráče. Vždy jeden z hráčů má babu neboli honí a snaží se dotknout ostatních hráčů, kteří se mu snaží útéct. Cíl hry není přesně dán, spíš se snažíme co nejmíň babu dostávat.

  • je dobré si vytyčit nějaký prostor, ve kterém se bude hrát
  • předem určit, jestli je opla-pla tzn. pokud může babu okamžitě vrátit hráči, který mu ji dal a nebo opla-nepla, kdy se vracet baba takhle nesmí.
  • vylepšit se dá domečkem (místo, kde hráči nemohou dostat babu)

Jak "honit bycha"

Se velice často používá jako odpověď na "Co kdybych něco udělal". Na to existuje odpověd "pozdě bycha honit", což vlastně znamená, že se tím nemá cenu zabývat, protože s tím už stejně nic neuděláte.

Jak honit/nahonit králíka

Tím se myslí oplodnit samici o králika a mít tak mladé. Samice se honí většinou 6-14 dní po okocení, tak že k ní připustíte samce a oni už si poradí.

Honit čas

Tohle asi známe všichni, děláme to když se snažíme něco dohnat. Jednoduše řečeno "honíme čas", pokaždé když něco nestíháme, dobré je si předem udělat plán, dobře si věci rozvrhnout a dbát na to že vše co jsme si předsevzali přesně dodržujeme. Tzn. vyvarujeme se tzv. prokrastinace, což znamená chorobné odkládání věcí na později.

Související články

Diskuse

Jméno:
Text:
Loňský rok:
Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem