https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
https://www.high-endrolex.com/24
Jak správně krájet maso | JakSprávně.cz

Jak správně krájet maso


Postupem času většina z nás začne vařit, začne zkoušet nové recepty, setkávat se s novými ingrediencemi a přijde do styku s nejrůznějšími masy. Pokud bychom se tu chtěli věnovat všem druhům masa, byl by to opravdu dlouhý článek, proto to omezíme pouze na v čechách nejpoužívanější druhy, a to je kuřecí, vepřové a hovězí. Většinu ostatních mas můžeme vynechat, některé se dají odvodit od těchto druhů (např. telecí), u ryb se to liší druh od druhu a bylo by to na samostatný článek.

Každopádně si řekneme pár tipů, vařte pouze z čerstvého masa, čerstvé maso poznáte velice jednoduše, pokud si k němu čichnete, má příjemnou vůni (nebo není cítit). Jakmile ucítíte nějaký nepříjemný zápach, maso vyhoďte (tohle se týká i vnitřností, např. jater). Další z věcí je, že bytse měli používat ostrý nůž, při krájení masa, byste neměli používát sílu, mělo by to jít samo (a to i v případě blan, šlach apod.)

Celkově napsat jak správně krájet maso nejde, i když jsme to zde omezili na nejpoužívanější druhy, můsíme si jednotlivá masa rozdělit do několika kategorií.

Kuřecí maso

Kuřecí maso má tu výhodu, že po udělání je velice měkké, v podstatě tak nezáleží na tom jak jej nakrajeme, vždy bude měkké, tohle využijeme především, pokud krájíme kuřecí maso na nudličky nebo jiné malé kousky, prostě jej libovolně nakrájejte tak jak Vám vyhovuje, velikost kousků si zvolte, podle toho jak to máte rádi.

V jiném případě, např. pokud kuřecí maso grilujeme, necháváme maso tak jak je a Vůbec jej nekrájíme, ať už jde u prsní řízky, nebo steaky ze stehen, grilujeme tak jak máme, maso bude po udělání šťavnatější.

Pokud děláme smažené řízky nebo nějaké závitky, prsní řízky podélně rozpůlíme (celá prsa jsou moc tlustá na výšku, špatně by se nám v případě závitků rolovala, v případě smažených řízků propékala)

Vepřové maso

Vepřové maso už je narozdíl od kuřecího trošku tužší, tady už chybu udělat můžeme, proto záleží i na tom, jakou část "prasete" do receptu potřebujeme. Jedotlivým částem se zde věnovat nebudeme, budeme pevně věřit, že recept, který jste vybrali má v ingrediencích zvolenou správnou část. Pokud krájíme maso na nudličky (v případě např. vepř. číny) nebo děláme guláš, krájíme stejně jako v případě kuřecího. Pokud potřebujeme medailonky nebo plátky krájíme proti masovému vláknu. Většinou aniž byste to tušili, to děláte správně, pěkně je to vidět na vepřové panence, je to podlouhlý, úzký kus masa, který když se Vám dostane pod ruku, krájíte automaticky na medailonky (kolečka), krájíte tak správně, přerušujete tak masová vlákna, která vedou podél, celou panenkou. Stejně postupujeme i pokud krájíme plátky, z krkovice, kýty a všch ostatních částí.

Hovězí maso

Je na tom podobně jako vepřové, s tím že ještě více záleží na správném nakrájení. Je to nejtužší ze všech mas, která zde probíráme, a špatně nakrájené nebo špatně udělané hovězí, se nám bude velice špatně jíst. Opět pokud krájíme hovězí na nudličky (např. v případě svíčkové, kterou připravujeme na Stroganoff) nebo malé kousky (guláš) je to v podstatě jedno jak jej nakrájíme. Pokud krájíme maso na plátky nebo steaky, opět jedeme proti masovému vláknu, tak že každým krájením přerušujeme masová vlákna vedoucí skrz kus masa.


Možná se vám bude hodit informace, jak připravit jídlo na rozvoz.

Související články

Diskuse

Jméno:
Text:
Loňský rok:
1. https://hir.ma/includes/pages/?new_technology_to_spearhead_classroom_revolution.html 04.03.2020 14:13h
https://hir.ma/includes/pages/?new_technology_to_spearhead_classroom_revolution.html
2. https://joshdallasgirlfriendsguidetodivorce.wordpress.com 09.04.2020 05:55h
Know all you want to understand concerning land and home in divorce to land commissions possessed prior to marriage plus far . https://joshdallasgirlfriendsguidetodivorce.wordpress.com
Zobrazena strana 1 z 1 celkem